Slovensko vs. Maďarsko

Posledné týždne plnia naše spravodajstvo neustále problémy medzi Slovenskom a našimi južnými susedmi. Ako to ale skutočne je? Čo je pravda a čo len politizovanie so skrytým úmyslom.

Všetko to začalo po neustálych provokáciách a nezmyselných požiadavkách našej maďarskej menšiny ku ktorým sa pripojila aj maďarská vláda. Takáto situácia je možná len asi u nás. Kde inde by bolo možné uprednostňovať jazyk menšiny pred našim vlastným materinským. Veď ako sa hovorí: Na Slovensku po slovensky. A asi na tom niečo aj bude. Keď prídem do inej krajiny a chcem tam žiť, tak by som sa mal automaticky naučiť ich jazyk aby som nemal problém sa dohovoriť. Na Slovensku to je ale opačne, na mnohých miestach na juhu máme problém sa dohovoriť našim materinským jazykom.  Nechceme tu teraz  rozpútavať ešte viac medzinárodnej nenávisti, ale táto situácia je naozaj jedinečná. A hlavne čo sa udialo na známom futbalovom zápase 1.11.2008 Slovan vs. DAC. Ako keby nestačilo už predošlých konfliktov, na zápas prišla početná skupina maďarských ultras s protislovenskými zástavami a rozvírili vášne  až k potýčke s našimi kukláčmi, ktorý situáciu naštastie rýchlo urovnali. Mali by sme im byť vďační za pohotový zákrok a nie ich osočovať. To by ale nebolo Slovensko keby opäť z nás nespravili tých zlých. Okamžite sa začalo hovoriť o neprimeranom zásahu. Čo  ale bolo  neprimerané na spacifikovaní skupiny protislovenských extrémistov, ktorí ešte aj začali skandovať fašistické heslá. A hlavne keď išlo o zápas dvoch ,,Slovenských,, futbalových klubov.  Z jedného zo zranených maďarských provokatérov dokonca spravili mučeníka. Toto predsa nemôže byť normálne. A čo následovalo potom. Protesty v maďarsku, pálenie Slovenských zástav, blokovanie hraníc,  pochod maďarských extrémistov na našom území, či výhražky obyvateľom Rajky. A čo je podľa nás najhoršie, na celej situácii je fakt, že ešte k tomu z nás spravili tých ,,zlých”. U nás sa s pompéznosťou rozpustila organizácia Slovenská pospolitosť, ktorá ani len neprechádzala okolo, u nás sa presadzujú nové zakony proti extrémizmu, zatiaľ čo v Maďarsku ďalej naberajú nových členov do ich gardy…

Skúste sa nad tým zamyslieť? Kam toto až povedie? Dopadneme nakoniec ako Srbi s Kosovom, keď veľkoryso ako odškodné za ,,problémy a provokácie,, z našej strany odstúpime naše južné územie? Alebo s troškou šťastia tam iba povolíme autonómiu? Všetci sa tu kryjú za extrémizmus a pritom je to len umelé politizovanie ktoré ma odviesť pozornosť od niečoho ďalšieho a hlavne bolo by zaujímavé vedieť kto je za tým všetkým…  Smutné je že na toto doplatíme akurát my slováci, ktorí si vždy necháme skákať po hlavách od ostatných a pripustíme aby z nás spravili agresívnych extrémistov neznášajúcich všetko naokolo. Skúsme sa ale zamyslieť nad tým všetkým okolo a pozrieť sa na situáciu s otvorenými očami, teda ak toho ešte sme schopní…

central_europe_proposal_21


Reklamy

2 komentáre to “Slovensko vs. Maďarsko”

  1. Ano tieto nazori su vsetky pravdive.Slovaci by sa mali zobudit . Ale mam pocit ze uz vcera bolo neskoro . Ved preco vlastne niekto cudzy diktuje co mame robit a co nemame robit ?Vshopte sa !

  2. projectlegacy Says:

    Pravda. Samozrejme týmto článkom nechceme vnášať do situácie ešte viac napätia medzi krajinami. Ide nám len na poukázanie nezmyselnosti tejto situácie, ktorá je umelo vytváraná zhora, aby ste sa nad tým celým zamysleli a snažili sa to pochopiť. Priniesli sme Vám len informácie, posúdiť ich, či hľadať vinníka už musíte sami….

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: